Çölyak ile İlgili Sık Sorulanlar: Çölyak Nedir ve Nasıl Yönetilir? Çölyak ile İlgili Sık Sorulanlar: Çölyak Nedir ve Nasıl Yönetilir?

2016 yılından bu yana Çanakkale Sağlık İl Müdürü olarak görev yapan Dr. Ali Taşçı'nın sözleşme süresi bu yıl uzatılmadı. Sözleşmesinin uzatılmaması nedeniyle Dr. Ali Taşçı il müdürlüğüne ait web sitesi üzerinden görevi bıraktığını duyurdu. Dr. Ali Taşçı yayınladığı açıklamasında "2016 yılından beri Ellerinde Kur’an, Dillerinde Kelime-i Tevhid ile  Şehadete Koşanların Beldesi olan Çanakkale’de çıktığımız bu yolda yüreğimizde 1915 aklımızda Çanakkale olarak şerefle görev yaptığım Şehitler Diyarı Çanakkale’den görev süremin dolması nedeni ile Bakanlığımızın takdiri ile ayrılıyorum" ifadelerini kullandı. VEKİLLER VE SAĞLIK PERSONELİ İSTEMİYORDU AK Parti Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu ile Çanakkale'de çeşitli sağlık kurumlarında görev alan Sağlıkçıların da istemediği Dr. Ali Taşçı'nın Sağlık İl Müdürü olarak geçtiğimiz yıl da görev süresi bitmişti. Kendisine tekrar sözleşme yapılması beklenmiyordu fakat Mart ayından itibaren Türkiye'de de görülen Korona Virüs salgını nedeniyle görev süresi bir yıl uzatılmıştı.

GEÇİCİ GÖREVLENDİRME... Görev süresi dolduğu ve sözleşmesi yenilenmediği için İl sağlık Müdürlüğünden ayrılan Dr. Ali Taşçı'nın yerine geçici görevlendirilme yapıldı. Dr. Ali Taşçı'nın yerine Biga devlet hastanesinin Başhekimi Op. Dr. Gökhan Baştürk geçici görevlendirme ile getirildi. Op. Dr. Gökhan Baştürk Kimdir? Dr. Gökhan Baştürk 16.05.1985 Adapazarı doğumlu olup, Lisans Eğitimini 2003-2009 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Tıpta Uzmanlık Eğitimini-Üroloji Uzmanlığı 2010-2016 yılları arasında Çanakkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 3 Eylül 2020 tarihinden bu yana da Biga Devlet hastanesi Başhekimi olarak görev yapıyor.

Editör: TE Bilisim