Biga'dan yangın bölgesine küçükbaş desteği... Biga'dan yangın bölgesine küçükbaş desteği...

Biga Kahveciler Esnaf Odası'nın kahvehane, internet kafe ve playstation oyun salonlarının yaz ve kış açılış kapanış saatleri ile Ramazan ayı için sahura kadar açık kalma talepleri Biga Belediye Encümeni'nde görüşüldü.

Biga Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İlhan Yavuz, Belediye Encümeni'nden alınan kararları bugün duyurdu.

Kararda, "Biga Kahveciler Esnaf Odası'nın ilçemizde bulunan ruhsatlı umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin yaz ve kış dönemi ile Ramazan ayı içerisinde açılış kapanış saatinin belirlenmesi için..." ifadesi yer aldı.

Alınan karara göre;

Söz konusu işletmeler 1 Ekim-30 Mart tarihleri arasında 06:00 ile 01:00 saatleri arasında hizmet verecekler. 1 Nisan-30 Eylül tarihleri arasında ise 06:00-02:00 saatleri arasında hizmet verecekler. Bu işletmeler Ramazan ayı boyunca da sahura kadar açık kalabilecekler. Bu işletmelere kapanış saatinden sonra da 30 dakika temizlik süresi verilecek.

Merkez kahvehaneleri, çay ocakları, internet kafeler, playstation ve atari salonları, kafe, kafeterya ve çay bahçeleri Ramazan ayı boyunca sahura kadar açık kalacaklar.

Kararı duyuran Biga Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İlhan Yavuz; "Tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olsun. Bol kazançlı ve bereketli işler diliyorum" ifadelerini kullandı.