Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 12 Şubat’ta gerçekleştirilecek olağan genel kurulu öncesi adaylığı açıklayan Biga Emek Ticaret sahibi Mesut Koyuncu; “Esnaflığın ne demek olduğunu bilen, çekilen çileleri, zor geçen ödeme günlerini, acısını ve tatlısını yaşayan birisi olarak, esnafımızın daha iyi koşullarda ve refah içerisinde bir yaşamı hak ettiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Cezve Kafe'de düzenlediği basın toplantısında yönetim kurulunda görev alacak arkadaşlarıyla basın mensuplarının karşısına geçen Koyuncu, 40 yıldır esnaflık yaptığını hatırlatarak; "Esnafın yüzü gülerse, şehrin yüzü güler" dedi.

“MEMLEKETİME OLAN BORCUMU ÖDEMEYE ÇALIŞIYORUM”

Esnafların daha iyi koşullarda ve refah içinde bir yaşamı hak ettiğini söyleyen Koyuncu; “Birlikte yaşadığımız, aşımızı kaynatıp, ailelerimizi büyüttüğümüz bu kadim topraklarda, sizlerin desteği ile dile kolay tam 40 yıldır esnaflık yapıyor, sizlere hizmet etmeye gayret gösteriyorum. Şükürler olsun ki; sanayideki o küçük dükkandan ailemizi geçindirdik, evlatlarımızı okutup, büyüttük. O küçük dükkan esnaflığımız ile birleşti, bana benliğimi, aileme ise geleceğini armağan etti. Sizlerin güveni sayesinde bu kadim şehir bana her şeyi verdi. Ben de memleketime olan borcumu; çalışarak, üreterek, istihdama katkı sunarak, Biga markasını yaşatmak ve büyütmek için çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek olarak, yeri geldiğinde görev alarak ödemeye çalışıyorum. Esnaflığın ne demek olduğunu bilen, çekilen çileleri, zor geçen ödeme günlerini, acısını ve tatlısını yaşayan birisi olarak, esnafımızın daha iyi koşullarda ve refah içerisinde bir yaşamı hak ettiğine inanıyorum. Esnafın yüzü gülerse şehrin yüzü güler” şeklinde konuştu.

“SÖZ VERİYORUM”

Dijital bilgi çağının tüm nimetlerinden faydalanarak daha dinamik, modern ve hızlı bir kooperatif yapısı oluştıracaklarını söyleyen Koyuncu; “Bu sebeple; esnaflığı ile bölgeye nam salmış Biga esnaf ve sanatkarlarımızın gelişimine destek olmak, aşını arttırmak, zor günlerinde umut olmak için Biga Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifimizin Şubat ayında yapılacak olan olağan genel kurulunda yol arkadaşlarımın desteği ile başkan adayı olduğumu sizlerin huzurunda ilan etmek istiyorum. Yönetim Kurulu'nda yer alan birbirinden değerli yol arkadaşlarımın azim ve gayreti, siz değerli esnaflarımızın takdiri ve teveccühü ile göreve gelirsek; dijital bilgi çağının tüm nimetlerinden faydalanarak, daha dinamik, daha modern, daha hızlı bir kooperatif yapısı kuracağımıza, esnaf ve sanatkarımızın rekabet gücünü yükseltip, finansal olarak ihtiyaç duydukları anlarda dağ gibi yanlarında olacağımıza, üyelerimizin teşvik-kredi gibi finans ihtiyaçlarının çözümü için canla başla çalışırken kimseyi ayırt etmeyeceğimize, yalnız ve yalnız Biga esnafımızın hizmetinde olacağımızın sözünü yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarım adına sizlerin huzurunda veriyorum" ifadelerini kullandı.

Aşırı yağışlar Biga köylerinde de etkili oldu Aşırı yağışlar Biga köylerinde de etkili oldu

SOKULLU'YA TEŞEKKÜR, RAKİPLERE BAŞARILAR...

Kuruluşundan bu yanan Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine hizmet eden Mehmet Sokullu'ya teşekkür eden ve rakiplerine de başarılar dileyen Koyuncu; “Uzun yıllardır görevde olan, yaptığı hizmetler ile kooperatifimizi ülkemizin saygın kurumlarından biri olarak teslim etmeye hazırlanan, efsane başkan Mehmet Sokullu büyüğümüze bugüne kadarki yaptığı hizmetlerden dolayı huzurlarınızda sonsuz teşekkür ediyorum. Kooperatifimizin kurulduğu günden bu güne geçtiği tüm evreleri, yaşadığı tüm dönemleri bilen bir esnaf olarak, Mehmet başkanımızın kooperatifimize kazandırdıklarına müteşekkirim ve saygı duyuyorum. İnşallah, esnaflarımızın takdiri ve teveccühü ile efsane başkanımızın teslim edeceği hizmet bayrağını daha ileriye taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Seçimin kooperatifimize, ilçemize ve esnafımıza hayırlı olmasını dilerken, adil bir yarış olmasını temenni ediyorum. Başkan adayı olarak sayın Mustafa Kurt ve sayın İbrahim Mutur'a başarılar diliyorum. Son olarak; kredi kefalet kooperatifimizin tüm ortaklarını demokratik haklarına sahip çıkmaya ve oy kullanmaya davet ediyorum. Değerli vaktinizden zaman ayırıp beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Biga esnafımız için hayırlı olsun” dedi.

(Haber: Utku Kahraman)

324585649_559765272511541_1168162567667971936_n

Editör: Ahmet Tunç