Nitelikli eğitimin yanında Avrupa'ya öğrenci götürmesiyle de anılan Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu'nda 4'üncü sınıf öğrencilerinin katıldığı Erasmus programının yazılı sınavı bugün yapıldı. Sınav saatinde ailelerin ve öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları gözlemlendi.

Projeye katılacak öğrenciler 3 kademeli bir değerlendirmeyle belirlenecek. Bunlardan ilki bugün yapılan yazılı sınav. İkincisi ise pazartesi günü yapılacak olan sözlü sınav. Öğrencilerin akademik bilgisi ve performansı İngilizce ögretmenleri tarafından puanlandıktan sonra üçüncü kademe olan pedegojik değerlendirme de büyük önem taşıyor. Pedegojik değerlendirmeyi ise her öğrencinin sınıf öğretmeni yapacak. Öğrencilerin üç kademede aldığı notlar değerlendirilerek yurtdışına gidecek öğrenciler belirlenecek.

Yazılı ve sözlü sınavı Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu ingilizce öğretmenleri İbrahim Dönmez ve Ayşenur İlimen yapıyor.

ÇOMÜ, Ünlü Vakıf ve Devlet Üniversitelerini Geride Bıraktı! ÇOMÜ, Ünlü Vakıf ve Devlet Üniversitelerini Geride Bıraktı!

Proje koordinatörü İbrahim Dönmez yaptığı açıklamada; "Bu yıl 58 üçüncü sınıf öğrencimiz Erasmus sınavına giriyor. Onaylanan projemiz kapsamında şu anda kazanan 18 öğrencimiz ile yeni eğitim öğretim yılında üç ülke ziyaretimiz olacak. Bu ülkeler İtalya, Belçika ve Portekiz. Fakat onaylanmasıni beklediğimiz bir projemiz daha var. O da onaylanırsa bu sayı 2023/2024 eğitim öğretim yılında 36 öğrenci ile altı ülke ziyaret etmiş olacağız. Öğrenciler kadar bizler de heyecanlıyız. Katılım her yıl artış gösteriyor ve bu da bizi çok mutlu ediyor" dedi.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Editör: Ahmet Tunç