Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga'daki eğitimi desteklemek amacıyla hayırsever Doğan ailesi tarafından kurulan ve geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan ADVAK-Ayşe Doğan ve Ali Doğan Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Müdür Bilen'i ADVAK yönetimi adına Jale Kırbaş ağırladı.

Müdür Bilen ziyaret kapsamında, ADVAK faaliyetleri hakkında detaylı bilgi alırken, vakfın eğitim ve kültür alanındaki projeleri ile geleceğe yönelik planlanan çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kısa süren ziyaretin ardından Müdür Bilen ve ADVAK yönetiminden Jale Kırbaş hatıra fotoğrafı çektirdiler.

ADVAK HAKKINDA

Merhum Hacı Ali Doğan tarafından Çanakkale’de, küçük bir atölyede başlayan Doğanlar Holding’in hikayesi, bugün 4 farklı sektörde faaliyet gösteren, şirketler grubu olarak hayatına devam ediyor.

Ayşe Doğan- Hacı Ali Doğan Kültür ve Eğitim Vakfı (ADVAK), kuruldukları günden bugüne, doğdukları topraklara olan minnetleriyle aldıklarını her daim ihtiyacı olanlarla paylaşma felsefesi ışığında, büyüyen şirketlerin bugün yönetimde yer alan aile üyelerinin hayır işlerini, tek bir çatı altında yürütme hedefiyle kuruldu.

Tüm hayatları boyunca, özellikle ihtiyacı olan kız çocuklarının eğitimine verdiği destekle ve vefatlarında mal varlıklarını yine bu amaçla Doğanlar Holding’e aktarılmış olan merhume Ayşe Doğan ve merhum Hacı Ali Doğan, bu girişimin ilk destekçileri olmuşlardır.

Biga'da 15 bin öğrenci karne sevinci yaşadı Biga'da 15 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç