Biga Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni'nde en dikkat çeken ödüllerden biri de İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasında yer alan oda üyelerine verilen ödül oldu.

Biga'dan 5 şirket İSO 500 sıralaması yer alırken; şirketler adına ödülleri Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ile birlikte Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ve Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl verdiler.

Ödül alan 5 şirket; İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi AŞ., İçdaş Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım AŞ., Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ., Abalıoğlu Tarımsal Üretim AŞ. ve Doğtaş Kelebek Mobilya Sanayi ve Ticaret AŞ. temsilcileri sahneye davet edildi.

"ŞİRKETLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ"

Tören sonrası konuşan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan; "İstanbul Sanayi Odası'nın belirlediği listeye göre Türkiye'nin en büyük 500 şirketinden 5'i Biga'da. Biz de böylesi büyük üretim yapan, ürettiklerini yurt içinde ve yurt dışında satarak ülkemize değer kazandıran, kazandıklarından büyük vergiler ödeyen, istihdama büyük katkı sağlayan şirketlerimizi onurlandırmak istedik. İş dünyamız adına şunu net şekilde ifade ediyorum. Biz iş dünyası adına şirketlerimizle gurur duyuyoruz. Üreten herkes bizim baş tacımız. İnşallah daha çok sayıda şirketimizi böylesi önemli listelerde görürüz. Tüm şirketlerimize ve temsilcilerine yürekten teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş da şirketlerin ürettikleri değerin önemli olduğunu ve törenin çok kıymetli olduğunu dile getirdi.

(Haber: Ahmet Tunç)

Türkiye’nin en büyük çöp işleyen şirketi Türkiye’nin en büyük çöp işleyen şirketi

Editör: Ahmet Tunç