Çanakkale Teknopark ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Bölgesel Kalkınma ve  Uluslararası Ticaret alanında yürütülmesi planlanan iş birliği ve proje çalışmalarını değerlendirmek üzere Çanakkale Teknopark’ta bir araya geldi.

Toplantının odak noktası, Çanakkale ve Biga'nın sanayi kapasitesini ve KOBİ'lerin gelişimini destekleyecek yenilikçi adımların yanı sıra dış ticaretin genişletilmesi ve uluslararası rekabetçiliğin güçlendirilmesi oldu. Biga Ticaret ve Sanayi Odası'nı temsilen heyette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tevfik Başarır, 2.Meslek Komitesi Başkanı Ali Aydın, Meclis Üyesi Erol Şener, Komite Üyesi Erhan Yaşar, Genel Sekreter Mustafa Mutlu yer aldı.

Toplantıda Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Erkan Bil tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Ticaret Bakanlığı nezdinde uygulanmakta olan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (Ur-Ge) Destek Programı hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapıldı. Bu doğrultuda öncelikli olarak Biga sanayisinin Türkiye’de lider konumda olduğu Modüler Mobilya Sektöründe atılması planlanan adımlar değerlendirilerek Mobilya Sektörü Ur-Ge Projesinin başlatılması konusunda mutabık kalındı ve bu doğrultuda yapılacak çalışmalar planlandı.

Bölgesel kalkınma, bölge işletmelerinin rekabetçilik düzeylerinin artırılması ve firmaların uluslararasılaşma süreçlerindeki başarılarının artarak devam ettirilmesi noktasında son derece verimli bir toplantı gerçekleştirildiğini söyleyen Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Erkan Bil, bu çalışmaların bölgede yürütülen Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmalarının genişleyerek devam ettirilmesi noktasında son derece önemli olduğunu ve Çanakkale’yi daha büyük projelerle geleceğe emin adımlarla taşımaya devam edeceklerini vurguladı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tevfik Başarır ise toplantının hem Biga için hem de Çanakkale sanayisi açısından son derece verimli geçtiğini ifade ederek, konuşulan projelerin ve planlanan çalışmaların kendilerini fazlası ile heyecanlandırdığını ve bu doğrultuda gerek üye firmalarının ihracat potansiyellerinin artması, gerekse Biga’nın Ülkemiz sanayiinde hak ettiği yeri alması doğrultusunda gerekli çalışmalara öncülük etmeye her zaman hazır olduklarını dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Gümüşçay'da Sera OSB alanı ve  güneş enerji tesisi gezildi Gümüşçay'da Sera OSB alanı ve güneş enerji tesisi gezildi

10569572 2Aaa 4C39 Bebe 58Af13786Dde

Editör: Ahmet Tunç