Arezu tatlı bir keşiftir benim için. Mekan keşiflerimin başlangıcı. Moda’da yürüyerek vardığım bir yer. Sadece isteyenlerin ve hissedenlerin bulabileceği bir mekan. Saklı bir köşe. Gülümseyen ve gülümseten bir kahve dükkanı.

Burayı AREZU yönetiyor. Kahve dükkanına kendi adını vermiş. Ağustos 2021’de ilk kez uğradığımda Arezu’yla tanışmıştım. Sonra birkaç kez daha uğradım ve her seferinde oraya varmaktan çok zevk aldım.

Turuncuya gönül vermiş bir havası var Arezu’nun. Güneşle yoldaş. Mahallesi ve sokağı için partiler başlatan, her yeni yılı ışıltıyla karşılayan bir dükkan. Beni Çarli’yle tanıştıran hayvan dostu bir yer.

Güzel çayların, iyi oturmaların, iyileşen fikirlerin, güzel müziklerin, renkli duvarların, geceye ve gündüze yayılan kahve kokularının dükkanı.

Beşiktaş’ın karşı yakasında kahve aşkımın ve hislerimin beni getirdiği bir yer burası. Yani Bir Kadıköy manzarasıyla aşk yaşayıp üstüm başım vapurken oturup kahve içtiğim sokak köşesi. Güzel mi güzel, turuncu mu turuncu, hisli mi hisli…

Bir gün Arezu’nun duvarında şu sözüm yazsın istiyorum: “Kahve dünyayı değiştirebilir, çünkü kahve fikirleri iyileştirir…”

Dünyanın hikayeleri ve güzel sözleri böyle küçük dükkanlardan gelir.

Kadıköy’ün Moda’sında, AREZU’da her zaman kendime rastlayabilirim...

Hislerinizin rotası aşk, kahve ve gülümsemeyse siz de Arezu’yu bulabilirsiniz…

Arezu; kahvenin turuncusudur…

Arezu; gülümseyen ve gülümseten KAHVE kokusudur. 

Arezu; tatlı bir keşiftir benim için…

image0-6

image1