Aslında çok uzun zamandır aklımızda olan bir projeydi Lokum. Doğru zaman, şartlar ve her şey tamam artık, hazırız. Sizler de hazırsanız keyfini çıkarabilirsiniz...

Aslında çok uzun zamandır aklımızda olan bir projeydi Lokum. Doğru zaman, şartlar ve her şey tamam artık, hazırız. Sizler de hazırsanız keyfini çıkarabilirsiniz.

Lokum dedik, çünkü tadı yoğun olan bir mecra olacak.

Lokum dedik, çünkü yerel milli tatlımız.

İçerikte güncel haberlerin, cevizli lokumların olduğu bir mecra okurlarımızı bekleyecek. Fakat en önemli nokta Lokum, kadınların sorunlarıyla, sorularıyla da ayrıca ilgilenecek. Kadınların daha çok sesini duyurabildiği, kadınlara daha çok ilgi gösteren, spor, magazin ve hayata dair her şey Lokum’da kendine yer bulacak.

Biz hep reklamcılık tarafımızla sektörde bulunduk

Reklam yaparken her zaman hayatın içinde olduk.

Reklam yaparken reklam olduk! Bölgenin en popüler reklam ajansını duymayanınız yoktur.

Ve reklam yaparken hep insanlar ne görmek isterlerse onu gösterdik.

Şimdi sıra bizde. Baktıklarınızla görmeniz gerekenlerin ayrımı için biz hazırız.

Reklamcılıktan beslendiğimiz için kıstırma lokum görselli bir kampanya hazırladık. Çok sayıda telefon aldık. Çok sayıda kurumun bu konuda arandığını öğrendik. Farklı tepkiler aldık.

‘Milli tatlımız’ diyerek sevineni de gördük, ‘Bu iş tutmaz’ diye eleştireni de… ‘Telefon numarası yok, nasıl sipariş vereceğiz’ diyenler de oldu, ‘Kıstırma lokum satmak harika fikir’ diyeni de. Keyifli telefonlar aldık. Biz de başarılı bir reklam kampanyasını başarmanın hazzını yaşadık. Arkadaşlarımız, müşterilerimiz lokumcuların satışlarında artış olduğunu dahi iddia ettiler.

Velhasıl, farklı bir yolculuğa çıkıyoruz. Bugün ilk günümüz.

Heyecanlıyız. Mutluyuz.

Biga için bir şeyler yapmanın, geleceğimiz için önemli olduğunu, çocuklarımız için önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Düşmanlıkla, önyargıyla değil, bilgi ve birikimle, iyi niyetle de gazetecilik yapılabileceğine inanıyoruz.

Her şeyden önce, iyi bir işin iyi bir ekiple başarılabileceğini biliyoruz. Gazetecilik konusunda deneyimli arkadaşlarımız var. Bize danışmanlık, yol göstericilik yapacaklar. Bizler de komşu sektör sayılabilecek reklamcılık sektöründen geliyoruz. Ortaya güzel bir iş çıkacağına inanıyoruz. Medyaya da kadın eli değmesi gerektiğine inanıyoruz.

Elbette kıstırma lokum satmayı düşünmüyoruz. Ancak okuyucularımızın zihinlerinde farklı tatlar bırakacak özgün bir medya anlayışı ortaya koyacağımıza eminiz.

Bugün 29 Ekim 2019. En büyük bayramımız. Ülkemizin kuruluşunda emeği geçen tüm kahramanlarımızdan Allah razı olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten Allah razı olsun. En büyük bayramımız kutlu olsun. Gazetemizin açılışı için böyle anlamlı bir günü seçmemiz de bu nedenle. Bizim için de ayrıca böyle bir bayram oldu bugün.

Merhaba Biga. Biz hazırız, hadi başlayalım.