SMA hastası Melisa İnal bebek için Valilik onaylı devam eden kampanya bugün itibariyle tamamlandı. Melisa İnal bebeğin gönüllüleri Biga Belediyesi Kapalı Pazaryeri'nde bir araya gelerek balon uçurma etkinliği gerçekleştirdiler.

Kampanya 17 ay sürerken, kampanya boyunca 1 milyon 829 bin dolar para Melisa bebek için toplandı. Gönüllülerin büyük çabası ile SMA değil Melisa bebek kazandı. Melisa bebek tedavisi için Dubai'ye gidecek. Tedavi süreci önümüzdeki hafta belli olacak.

Melisa İnal bebeğin gönüllülerinden Medine Yılmaz burada yaptığı konuşmada; "Hepiniz iyi ki varsınız. İyi ki Melisa'nın umudu oldunuz. Aylarca canla başla çalıştığımız ve çok şükür mutlu sonla taçlandırdığımız kampanyamızın sonuna geldik. Bugün itibariyle çok şükür kampanyamız yüzde 100 oldu. Bu da gönlü güzel insanların sayesinde oldu. Bu para nasıl toplandı diye soruyorlar. Öncelikle bu paranın içinde emekli bir amcanın 150 lirası var. Depremzede bir annenin Melisa evladına benziyor diye ayırdığı 300 lirası var. Bir işsiz kardeşimizin 45 lirası var. Bu parada herkesin emeği var. Herkese teşekkür ediyorum. Aramızda Almanya'dan, Tekirdağ'dan, Edirne'den, İstanbul'dan gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinize bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

melisa14

Konuşmanın ardından destekçilere teşekkür edilirken; gönüllüler müzik eşliğinde mutluluklarını paylaştılar. Ardından Melisa bebek, ailesi tarafından etkinlik alanına getirildi. Kısa süre etkinlik alanında kalan Melisa bebek daha sonra yeniden alandan evine götürüldü. Etkinlik alanında katılanlara ikramda bulunulurken, etkinlik balon uçurulması ve gönüllülere teşekkür edilmesiyle sona erdi. Tedavi için Dubai'ye giden ve tedavisi sonrası iyileşme süreci devam eden Ahmet Alp bebek de ailesiyle birlikte etkinlik alanındaydı.

Hem Ahmet Alp bebek hem de Melisa bebeğin en küçük gönüllülerinden Hamdibey Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencisi Beren Üstün de Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ın elinden teşekkür belgesini aldı.

(Haber: Ahmet Tunç)

melisa20

melisa21

melisa11

melisa20

melisa19

melisa18

melisa17

melisa16

melisa15

melisa14

melisa13

melisa12

melisa11

melisa10

melisa9

melisa8

melisa7

Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette

melisa6

melisa5

melisa4

melisa3

melisa2-1

melisa1-2

Editör: Ahmet Tunç