Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Akın ve ilçe gençlik kollarından Emir Kavas, Medya Lokum gazetesini ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın yaptığı basın toplantısındaki açıklamalarını eleştirdi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan'ın bayramlaşma programında CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan'ı sert bir dille eleştirmesi ve köprü eleştirileriyle ilgili 'dangalak' kelimesini kullanması siyasette hararete neden olmuştu. Açıklamalar sonrası CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan da Biga'da düzenlediği basın toplantısında bu açıklamalara yanıtlar vermişti. 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan'ı eleştiren ve Özgür Ceylan'ın Bigalı olduğunu ifade etmesini hatırlatan Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan; "Madem Bigalılıktan bahsediyoruz. Bülent bey kaç düğüne katılmış, kaç köy hayrına katılmış, kaç köyü ziyaret etmiş? Bir de Özgür Ceylan kaç ziyarette bulunmuş? Özgür bey açıklamasında ‘İnsan içine çıkamıyorlar’ demiş. Sadece biz Ramazan ayında 65 farklı köye 73 ziyaret gerçekleştirdik. Çanakkale teşkilatı olarak 347 köy ve 10 bin 786 ev ziyareti gerçekleştirmişiz. Biz köyleri geziyoruz. Ben Özgür Ceylan’ı köylerde hiç görmedim. Bülent Turan sanki uzaydan geldi. Bülent Turan bence Özgür Ceylan'dan daha Bigalı. Şu dönemde diyorum. Çok daha fazla Biga'da zaman geçiriyor Bülent Turan. Evet, hizmetlerin takipçisi olun, ama teşekkür de edin" ifadelerini kullandı.

"ÖZGÜR CEYLAN KAÇ DEFA BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ?"

Bülent Turan'ın CHP'li belediye başkanlarıyla bir araya geldiğini hatırlatan Başkan Borazan; "Bigalılık böyle olur. Biga’da İsmail Işık döneminde çatı çöktüğünde de Bülent Turan destek olmuştu. Bunu araştırın. Yanlış bir söylemde bulunmak da istemiyorum. Ben öyle hatırlıyorum. Bülent Turan, Çanakkale Belediye Başkanı’nı makamında ziyaret etti. Çanakkale’deki CHP’li belediye başkanlarının tamamıyla bir araya geldi ve sorunlarının çözümü noktasında çalıştı. Özgür bey 3 yıldan bu yana Biga Belediyesi’ni kaç defa ziyaret etti. Niye gitmiyor belediyeye. Bizim milletvekillerimiz zaten yapılması gerekenleri yapıyor. Sayın vekilimiz daha iyi bilir. O zaman ilçe başkanıydı. Japon kredisinde de Bülent Turan’ın desteği olduğunu ben biliyorum" dedi.

a1-2-1

"SİYASET BÖYLE OLMAZ"

Özgür Ceylan ile Bülent Turan arasındaki tartışmayı gündeme getiren Başkan Borazan; "Karabiga’ya doğalgaz gelmesinin takipçisi olacağını söylemiş sayın vekil. Bigalılık Gümüşçay’a ilk kez doğalgaz getirmekle olur. Karabiga’ya da vekillerimiz sayesinde doğalgaz geldi. Gestaş bizim şirketimiz. Biz onla da geçeceğiz. Sayın vekil sadece etiketleyerek paylaşım yaptığını söylüyor. Siyaset yaparken karşındakini ne kadar incittiğin de önemli. Siyaset böyle olmaz" şeklinde konuştu.

Deprem öldürmez! Deprem öldürmez!

"OKUL İNŞAATLARI BAŞLAYACAK"

Biga'nın okullar bölgesinde devam eden okul inşaatlarının yeniden başlayacağını söyleyen Başkan Borazan; "Biga’da okullar konusunu çok önemsiyoruz. O da çözülecek. Kaymakamlık bir yazı yazdı. Onun süresinin dolması bekleniyor. Ondan sonra ihale süreci de başlayacak. Bakın bir tane çocuğun zarar görmesini bile istemiyoruz. O okulların tamamının yıkılması gerekiyordu. Biliyorsunuz Karabiga kavşağının da ihalesi çok yakında yapılacak. Karabiga yolunun asfaltlanması da aynı şekilde. Okullar bölgesi de tamamlanacak. Okullar bölgesinde 3-4 aylık bir gecikme yaşandı. Pandemi sürecinde dünyadaki durumu hepimiz görüyoruz. Çok sıkıntılı bir süreç yaşandı. İnşaat maliyetleri yükseldi. Müteahhit de sıkıntı yaşamamak adına çekildi. Şimdi yeniden ihale edilecek ve parası hazır" dedi.

KEPÇE TEŞEKKÜRÜ

Türkiye Belediyeler Birliği'nden Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne tahsis edilmesi için Biga Belediyesi'ne gönderilen kepçeyle ilgili de teşekkür eden Başkan Borazan; "Kepçe alındı Ankara ziyaretimizde. Ben başta Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan’a, Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na, Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’a, Biga TSO Başkanımız Şadan Doğan’a, Biga Kaymakamımıza, orada yoktu ama ittifak ortağımız Salih Altınkaya’ya çok teşekkür ediyorum. Meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Jülide hanımla Bülent beyin uyumlu çalışması bizim yararımıza oluyor. Bir telefonla bakanlıklardan randevu alabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

aaa-4-1

Editör: Ahmet Tunç